IFA 2009: Konferencja Sony

Targi IFA 2009 właśnie wystartowały, a szczęśliwcy, którym dane było na nie pojechać zasypują nas już pierwszymi relacjami z konferencji prasowych i rozmów z producentami. Nam niestety w tym roku nie udało się wybrać do berlina, ale kolega John Doe z zaprzyjaźnionej HDTVmanii miał to niewątpliwe szczęście i donosi co do pokazania światu ma np. Sony. Z relacji z konferencji prasowej tej marki dowiadujemy się, że wbrew temu co można było sądzić jeszcze do niedawna impreza nie została wcale zdominowna przez ekrany OLED i wariacje na temat tej technologii. Sony zaskoczyło (mniej lub bardziej) swoim zainteresowaniem technologią 3D. Po ogromnych zdolnościach do przekonywania opinii publicznej do standardu Blu-ray, można przewidywać, że skoro do grupy wspierającej technologię 3D dołączyło właśnie Sony to trójwymiarowy obraz ma na prawdę duże szanse na pojawienie się w naszych domach. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z IFA 2009

Na konferencji przed targowej Sony zapowiedziało sporo nowości. Wiele z nich było do przewidzenia i nie było wielkim zaskoczeniem, ale i tak było ciekawie.

Najbardziej interesujące wieści z konferencji prasowej to:

3D

Podobnie jak Panasonic Sony chce kawałka trójwymiarowego tortu… i to już w przyszłym roku. Jeśli myśleliście, że rok 2010 będzie upływał pod znakiem OLED to byliście w błędzie. Teraz na topie będzie obraz wychodzący z ekranu.

Na IFA 2009 Sony pokazało szereg prezentacji systemu 3D zarówno w filmach jak i grach. Firma potwierdziła już także, że pracuje nad telewizorami Bravia oferującymi obraz 3D, że chce przenieść graczy Playstation 3 w świat trójwymiaru i że podobną funkcjonalność przewidziało dla swoich odtwarzaczy Blu-ray.

Czy w przyszłym roku całe rodziny będą siedziały przed telewizorami w obciachowych okularach?

Super cienki VAIO X

Ma to być odpowiedź, na wszelkie ataki innych firm i ich super przenośnych laptopów. Nowy Vaio będzie miał ekran 11,1 cala, grubość nie większą nić 15 milimetrów i najprawdopodobniej energooszczędny procesor Atom. Nie wiadomo nic o Blu-ray, ale coś czuję, że to tak małej obudowy nie wejdzie.

Więcej tunerów

Telewizory Bravia mają dostać potrójne tunery: DVB-T, DVB-C i DVB-S. Nowe panele mają też oferować większe możliwości internetowe. Między innymi obsługę YouTube.

Xperia X2

Producent pokazał też telefon Xperia X2 działający w środowisku Windows Mobile 6,5 z aparatem 8,1 megapiksela i wyjściem telewizyjnym.

Specyfikacja telefonu ma wyglądać następująco:

* APARAT: 8.1 Mpix, 16 x zoom cyfrowy, auto focus, geo tagging, stabilizator obrazu, touch focus, nagrywanie wideo,
* MUZYKA: Bluetooth Stereo z A2DP, equalizer, mp3/aac, PlayNow, głośniki stereo, Windows MediaPlayer,
* INTERNET: przeglądarka Internet Explorer,
* e-mail, Active Sync,
* auto rotacja,
* gry 3D, java, YouTube,
* A-GPS,
* Bluetooth, DNLA, Google Maps, WiFi,
* Adobe PDF Reader, Microsoft Office Mobile,
* wymiary: 110 x 54 x 16 mm,
* waga: 115 g,
* ekran: 65 tys. kolorów, TFT, 480 x 800 pikseli, 3.2 cala,
* pamięć do 110 MB,
* obsługa kart do 16GB,
* GSM/GPRS/EDGE 850/900/1800/1900,
* UMTS/HSDPA,
* kolor czarny i srebrny.

Ciekawe czy będzie nagrywanie filmów w 720p?

Dla przypomnienia Sony ma na IFA 2009 największe stoisko ze wszystkich wystawców. Firma przejęła samodzielnie całą halę 4.2 oferując zwiedzającym stoisko na 6000 metrów kwadratowych.

Posted in Wiadomości and tagged , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.