Kolejne LCD 240hz tylko na koreański rynek

Ekrany LG LCD 240hz

Kilka tygodni temu pisaliśmy o telewizorach Xcanvas bobos LG, czyli plazmach z kontrastem miliard do jednego i technologią odświeżania obrazu 600hz. Dziś dochodzą do nas głosy o kolejnych ciekawostkach koreańskiego giganta, które niestety przeznaczone są póki co na jego rodzimy rynek. Są to nowe LCD, które podobnie jak plazmy Xcanvas bobos mają zachwycać ultra stabilnym obrazem i naturalnym ruchem. Dziać się ma tak za sprawą technologii 240hz, którą LG zafundowało swoim nowym ekranom.

Nowe LCD Full HD nie są może produktem, który nawiedzi nasz rynek w najbliższym czasie ale niewątpliwie zdradzają zamiary LG dotyczące ekranów ciekłokrystalicznych. Jeżeli podwajanie, a raczej czterokrotne zwiększanie częstotliwości nadawania klatek staje się tak popularne wśród rynkowych nowości możemy spodziewać się, że w niedalekiej przyszłości spopularyzuje wśród znacznie tańszych i dostępniejszych modeli.

Ale czy ciągłe przeplatanie obrazu dodatkowymi klatkami ma jeszcze sens, czy użytkownik jest w stanie to zauważyć? Napiszcie co o tym myślicie.

Posted in LG and tagged , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.