LG 14SR1EB CRT. Styl retro

14 cali stylu retro

Kto by pomyślał, że w 2010 roku firma taka jak LG wyda 14-calowy telewizor kineskopowy. A jednak! Widoczny na zdjęciu odbiornik LG 14SR1EB CRT to prawdziwe cacuszko w stylu retro.

Telewizor CRT w stylu retro od LG

Od razu zaznaczam, że telewizor jest póki co dostępny tylko w Korei. Wielka szkoda. Ma swój styl. Może kiedyś zawita też na Starym Kontynencie. Jeśli tak się stanie, to będziecie mogli cieszyć się bardzo klasycznym wzornictwem i równie klasycznymi możliwościami technicznymi.

Telewizorek ma zaledwie 14 cali, proporce 4:3 i jest wykonany w technologii CRT czyli przy użyciu starych, dobrych kineskopów i dział elektronowych. Prawdziwa stara szkoła.

Model kosztuje 249 000 koreańskich wonów czyli około 630 złotych. W zestawie jest niewielki pilot i antena wykonana w równie klasycznym wzornictwie.
Retro telewizor CRT od LG

Wygląda na to, że telewizory kineskopowe zaczynają zamieniać się w smakowite kąski dla fanów klimatów dawnych lat. Podobnie jest z płytami winylowymi (chociaż te oferują również pewien aspekt jakościowy), magnetofonami na szpule czy starymi konsolami do gier. Ostatnio na GRRR.pl mogliśmy przeczytać o tym jak to stare kartridże z konsoli NES firmy Nintendo przewyższają wytrzymałością wszystkie nowe rodzaje nośników z DVD i Blu-ray na czele. To oczywiste, że nośniki optyczne są lepsze pod względem pojemności, ale fani klimatów retro tak kochają stare technologie, że nie pozwolą im umrzeć jeszcze długo po wyłączeniu ostatnich linii produkcyjnych.

Czy z telewizorami CRT będzie podobnie?

Posted in LG. Bookmark the permalink.

Comments are closed.