Finezyjny elegant – SAMSUNG LE 40 M 87B

Ten telewizor może być propozycją dla szukających telewizora Full HD w nietypowym rozmiarze. Elegancki Samsung z wyższej półki może też spodobać się ze względu na cenę, za model posiadający matrycę 1920×1080, oszałamiający kontrast (15,000:1) i funkcje Movie Plus nie zapłacimy więcej niż 6000 zł.
Samsung LE40M87B

Wygląd.

Plastiki takie jakby w samsungu serii „R” a jednak coś nam mówi, że to wyższa półka. Czarny połyskujący materiał przeplatany połyskującą listwą daje efekt zwiewności, który do pary z stylistycznym zabiegiem polegający na wychyleniu dolnej krawędzi ku przodowi sprawia, że LE40M87B nie zdradza swojego ponad 20 kg ciężaru. Całość wykończona na wysokim poziomie zgrabnie spoczywa na połyskującej podstawie.
Wygląd oceniamy na 5+.

Obraz.

Zgodnie z tym co napisałem na początku Samsung LE40M87B wyposażony jest w funkcje Movie Plus – a co to takiego?
Otóż jak powszechnie wiadomo do wychwycenia wad sygnału i innych zakłóceń mogących popsuć nam wrażenia z odbioru telewizji stosuje się technologię 100hz. Samsung ma jednak swoją wizję rozwiązania tego problemu, zamiast 100hz proponuje właśnie Movie Plus. Trudno powiedzieć czy ów funkcja to tylko zgrabny marketingowy wybieg czy rzeczywiście innowacja w dziedzinie walki z zakłóceniami ponieważ producent nie udostępnia zbyt wielu informacji na ten temat. My w każdym razie stwierdziliśmy, że nie zależnie od metody działania funkcja Movie Plus staje na wysokości zadania.
Nasz test tradycyjnie zaczęliśmy od podłączenia telewizora do źródła telewizji wysokiej rozdzielczości w tym przypadku dekodera „N-ki”. Ogromne kąty widzenia i gigantyczny kontrast od razu przykuły nas do filmu. Fantastycznie płynny ruch wolny od zakłóceń bardzo nam się spodobał, głęboka czerń i nie przepalona biel dopełniały wspaniałego efektu. Wiadome jest, że te doskonałe właściwości obrazu nie są możliwe do odwzorowania w przypadku sygnału z anteny naziemnej. Czuła matryca Full HD niestety obnażała prawie wszystkie wady analogowej telewizji naziemnej. Z pomocą oczywiście przychodziła przytaczana wcześniej funkcja Movie Plus ale i tak 40M87B odradzamy tym, którzy nie zdecydowali się jeszcze na telewizję cyfrową. Warto wspomnieć jeszcze o trybie Game Mode, to rozwiązanie często spotykane w nowych telewizorach samsunga. To zestaw ustawień podkręcający wszystkie parametry obrazu, tak aby grafika gier była dynamiczna a kolory jaskrawe. Game mode działa w LE 40M87B bardzo dobrze i szczególnie ucieszy maniaków konsol.
Obraz oceniamy na 5.

Dźwięk.

Testujemy telewizor z wyższej półki a tu znowu to samo rozwiązanie (2x10W). To już przestaje być śmieszne, czy już do każdego samsunga trzeba będzie dołączać zestaw kina domowego żeby wyciągnąć z dźwięku jakieś dodatkowe wrażenia?! No cóż trzeba przyznać, że wrażenia wyciągnięte z poprzednich spotkań z samsungami nie pozwalały nam liczyć na zbyt wiele a tym czasem zaskoczenie. Głośniki mimo, że nie umieszczone na bokach tworzyły bardzo przyjemną scenę, wydobywający się dźwięk był ciepły i głęboki a jakość mimo pogłośnienia nie zmniejszała się. SRS Surround daje tu wyraźnie rade, dźwiękowa strona samsunga nie wzbudza żadnych zastrzeżeń.
Dźwięk 5.

Ergonomia i wygoda.

Niektóre rozwiązania mogą miło zaskoczyć jeszcze nim uruchomi się nowy telewizor. W tym przypadku jest to kompatybilność z  wieszakiem ściennym Auto Wallmount, która w szybki i łatwy sposób pozwala nam na zamontowanie telewizora na ścianie. Do zewnętrznych udogodnień modelu 40M87B zaliczyłbym jeszcze miłe w dotyku i eleganckie choć nie do końca precyzyjne guziki na obudowie oraz przejrzyście zorganizowane gniazda (zarówno te z boku jak i z tyłu telewizora). Menu ekranowe podobnie jak w innych modelach z rodziny Samsung jest klasyczne i przejrzyste, brakuje jedynie skrótów klawiszowych do zmiany trybów dźwięku i obrazu. Lekki i wygodny pilot jest kolejną zaletą modelu 40M87B, najczęściej wybierane przyciski są duże i sprawiają wrażenie trwałych, wzornictwo jest dość nowoczesne.

Samsung LE40M87B to udany model Full HD. Polecamy go wszystkim tym, którzy mieli okazję poznać wcześniej samsunga i polubili jego stylistykę oraz rozwiązania. Jak każdy telewizor z matrycą 1920×1080 i ten nie jest dedykowany do odbioru telewizji analogowej ze zwykłej anteny siatkowej, polecamy go więc tym którzy zdecydowali się na HDTV lub mają taki zamiar.

Posted in Samsung, Testy and tagged , . Bookmark the permalink.

2 comments

  1. Witam
    Mam ten typ telewizora i z większą częścią opisu można się zgodzić. zapomniano tylko dodać że działanie pilota ma pewne opóżnienie, nawet przy nowych bateriach. przełączanie funkcji trybów itp trwa 1-2sek dłużej niż w innych markach telewizorów. Natomist to nie jest nawiększy problem tego modelu ale jego zasilacz, który ponownie się zepsuł i znów trzeba bedzie zapłacić w serwisie samsunga 600 zł plus vat do tego „robocizna”. ogólnie rzecz biorąc zasilacze w samsungach są jego piętą achillesa. Jest to mój drugi samsung w którym powtarza się ten problem, w dobie szybko spadajacych cen za elektronikę proponuje wybrac telewizor innej marki w którym może będą inne problrmy ale nie trzeba będzie wymieniać zasilacza co pół roku na co sam producent daje gwarancji tylko 3 miesiące, sami pomyślcie… chyba soś to znaczy.

  2. Ja mam ten telewizor od 3 lat i jest w idealnym stanie nie popsuło sie w nim nic