Mini test Mini Viery – TX-20LA70P

Nieczęsto testujemy w naszym serwisie małe telewizory LCD. Nie da się jednak ukryć, że miniaturyzacja i redukcja masy przydaje się szczególnie w małych modelach. 7,6kg dla telewizora o przekątnej 20 cali to wyraźna przewaga LCD nad kineskopem, który przy tych rozmiarach ważyłby ok. 20kg.
Panasonic Viera 20LA70P

Wygląd.

Gdyby podczas przeglądania katalogu ktoś zasłonił mi informacje o przekątnej ekranu z trudem odróżniłbym 20LA70 od Panasoniców większych rozmiarów. Jedyna rzecz, która zwróciła by moją uwagę to kształt, 20 calowa Viera jest po prostu bardziej kwadratowa. Czarna obudowa z jasnymi akcentami wygląda dobrze, telewizor prezentuje poziom jakości charakterystyczny dla pozostałych modeli LCD Panasonica.
Ocena 5.

Obraz.

Rozdzielczość 640×480 to podstawowa cecha, która odróżnia małe modele od pozostałych telewizorów LCD. Nie oznacza to wcale, że obraz jest słaby, w takich rozmiarach to wystarczająca ilość pikseli. To założenie potwierdził nasz test, oglądaliśmy telewizje analogową za pośrednictwem anteny siatkowej. Inne rozwiązanie było w zasadzie niemożliwe bowiem 20LA70 niema przecież HDMI. Mimo to obraz był sympatyczny, nie zaobserwowałem specjalnych wad, obraz nie pozostawiał smug, piksele pojawiały się sporadycznie.
Ocena 4+.

Dźwięk.

Mimo niewielkich rozmiarów 20LA70 mnie zaskoczył. Standardowe głośniczki dają naprawdę rade. Oglądanie teledysków i relacji z koncertów jest tu tak samo możliwe jak w przypadku większych modeli. Niestety nie osiągniemy ani specjalnego natężenia ani jakości ale takie parametry z pewnością wystarczą gdy wstawimy małego Panasonica do sypialni.
Ocena 5.

Posted in Panasonic, Testy and tagged . Bookmark the permalink.

Comments are closed.