Plazma Samsunga – PS 42 C62

Do tej pory nie recenzowaliśmy jeszcze telewizorów plazmowych, postanowiliśmy szybko to naprawić więc wzięliśmy pod lupę kilka atrakcyjniejszych modeli i przetestowaliśmy je w tych samych warunkach. Na pierwszy ogień idzie Samsung PS42C62, który (co możemy już teraz powiedzieć) wypadł dość dobrze. Ci, którzy mieli już styczność z telewizorami plazmowymi i zapoznali się z podstawową wiedzą na ich temat na pewno się do nich przekonali. W naszym serwisie przetestowaliśmy już mnóstwo telewizorów LCD ale przyglądając się plazmie wiedzieliśmy że możemy się jeszcze miło zaskoczyć. Do testów dostarczono nam telewizory, na których oglądać mogliśmy tylko jeden film demo nagrany w wysokiej rozdzielczości. Pomyśleliśmy – no cóż, może Blu-ray nie obnaży wszystkich wad, ale będziemy na tyle dociekliwi, że nie damy zamydlić sobie oczu!
Plazma Samsung PS42C62
Wygląd.

Szary plastik, szara obudowa głośników wszędzie szarość, brak jakichkolwiek połyskujących elementów mogących rozweselić obudowę. Czy to wada? Nie! to po prostu minimalistyczny styl adresowany do tych, którzy nie lubią stylistycznych ekscesów. Obudowa jak przystało na samsunga jest solidnie spasowana i sprawia wrażenie praktycznej, wykorzystane przy jej budowie materiały są dobrej jakości i mogą być odporne na osiadanie kurzu.
Wygląd oceniamy na 4+.

Obraz.

Jak już wspominałem otrzymaliśmy Samsunga PS42C62 do testów wraz z odtwarzaczem Blu-ray i filmem nagranym w jakości Full HD. Ten model akurat działa w rozdzielczości do 1024 x 768 więc nie wykorzystywał pełnych możliwości filmu. Nie zmieniało to faktu, że poznaliśmy go raczej od tej lepszej strony nie mogąc zobaczyć jak działa na kablówce czy satelicie SD. I w istocie obraz nam się bardzo spodobał, był dynamiczny i nasycony, wolny od jakichkolwiek problemów na jakie mogliśmy się przygotować. Kolory były żywe i sprawiały wrażenie naturalnych. Brak smug i pikseli sprawiał, że film wyglądał bardzo przyjemnie. Jedynie gdy przyglądaliśmy się z bliska wytknąć można było kwadratową obwolutę napisów i prostych linii. Problem był na tyle znikomy, że nie uznaliśmy tego za wadę. Musimy tu jednak podkreślić to, że nie mieliśmy możliwości sprawdzenia obrazu z innego źródła, więc nie możemy odpowiadać za te samą jakość przy antenie naziemnej itp. To co jednak dane było nam zobaczyć
oceniamy na 5.

Dźwięk.

Napotkaliśmy tu standardowe sprzętowe rozwiązania, które pojawiły się też w modelach LCD koreańskiego producenta. 2 x 10 W to niedużo ale z pomocą przychodzą tu cyfrowe korektory, które pomagają ulepszyć dźwięk. Mamy tu SRS TruSurround XT, to technologia uwydatniająca niskie tony i sprawiająca wrażenie przestrzennego dźwięku 5.1. Rozwiązanie to niezadowoli pewnie odbiorców o delikatnym słuchu ale na pewno większość uzna je za wystarczające.
My dźwięk oceniamy na 4.

Ergonomia i wygoda.

Gdy bierzemy pod lupę kolejnego Samsunga wiemy czego się spodziewać. Mamy tutaj standardowe menu spotykane również w modelach LCD, wyświetla się na większości ekranu i jest przejrzyste. Z łatwością odnajdziemy w nim regulacje wszystkich parametrów. Musimy wytknąć mu jednak brak skrótów na pilocie do zmiany ustawień dźwięku i obrazu bez konieczności wchodzenia w menu. Nie spodobały nam się również guziki na obudowie, Samsung potrafi robić ładniejsze. Te są niezbyt ładne i mało precyzyjne.
Ergonomia 4+.

Reasumując SAMSUNG PS42C62H to dobry telewizor, warty polecenia. Warunki w jakich mogliśmy się z nim zapoznać nie dawały możliwości poznania w pełni jakości jego obrazu. Jednak po tym co zobaczyliśmy możemy uznać jednak, że to dobry model za rozsądną cenę. Znaleźliśmy nawet jeden sklep internetowy oferujący go za kwotę niższą niż 3000 zł. Jaki to sklep? tego już nie możemy powiedzieć 🙂

Posted in Samsung, Testy and tagged , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.