Tańsza alternatywa – Samsung LE37S81B

Postanowiliśmy się przyjrzeć tańszej serii mocno testowanego ostatnio Samsunga. Po miłych doświadczeniach wyniesionych z jego braćmi wiedzieliśmy czego się mniej więcej spodziewać. Nie bez znaczenia pozostawało jednak, że to model o raczej bazowym charakterze więc nie tracąc czasu zrobiliśmy po prostu tak: wzięliśmy pod lupę 37 calowego S81B i postawiliśmy pytanie „czy za te cenę można oczekiwać jakości?”

Test telewizora LCD Samsung LE37S81B.

Wygląd.

Jeżeli chodzi o materiały to niemalże standardowo, nie zauważyliśmy żadnych prób oszczędzania na tańszym modelu. Lekko połyskujący plastik jest tutaj dominującym tworzywem ale LE37S81B nie jest tak atrakcyjny wizualnie niż np. seria ‚R?’. Całość prezentuje się po prostu klasycznie i nie wzbudza emocji.
Nasza ocena 4.

Obraz.

Jeżeli chodzi o czysto teoretyczne porównanie tego telewizora z nieco droższymi modelami Samsunga to parametry w dużej mierze pokrywają się. Podobnie jak ‚R?’ którego obraz bardzo nam się spodobał i tu mamy czas reakcji 8ms oraz rozdzielczość 1366 x 768. Jedynie nieco mniejszy kontrast 7000:1 i kąt widzenia 170° plasują ‚S?’ nieco niżej. Ale na co dzień przecież nie oglądamy tabelek z parametrami tylko programy TV więc nie trącać czasu podłączyliśmy samsunga do anteny dekodera SD. I tu trochę się rozczarowaliśmy, obraz był nie tak ostry jak mogliśmy się tego spodziewać na ekranie pojawiały się piksele a przy antenie naziemnej straciliśmy trochę ostrości. Sytuację poprawiało oddalenie się od odbiornika na zalecaną odległość ponad 3,5 m. Nie można jednak uznać obrazu z LE37S81B za zły gdyż i tak prezentował się co najmniej poprawnie a jego nieco zubożony charakter tłumaczy też niżâ??°/170?â??° plasują ‚S?’ nieco niżej.
Nasza ocena obrazu 4+.

Dźwięk.

I tutaj spotykamy typowe dla samsunga rozwiązanie a mianowicie 2 x 10 W i SRS Trusurround, nasze wnioski są więc takie same jak w przypadku innych modeli tego koreańskiego producenta. Dźwięk jest czysty ale bez polotu, brakuje w nim jakości przy większym poziomie głośności. I w tym przypadku zalecamy zestaw kina domowego.
Ocena dźwięku 4-.

Wygoda i ergonomia.

LE37S81B, znajdujemy te same rozwiązania co w innych modelach, czyli to co już nam się spodobało. Pilot jest wygodny i dobrze leży w ręce, ekranowe menu czytelne i proste. Jedyne co nie spodobało nam się to ukryte z boku nieco toporne plastikowe guziki które zdradzają bazowy charakter tego modelu.
Ergonomię oceniamy na 5.

W woli podsumowania, LE37S81B to dobry telewizor dla osób chcących zaopatrzyć się w tańszy 37 calowy telewizor LCD, jego nieco słabsze parametry rekompensuje atrakcyjna cena bowiem można go kupić za ok. 2800zł.

Posted in Samsung, Testy and tagged . Bookmark the permalink.

Comments are closed.