LCD LG 26LC41, gdy masz mały pokój

Jeżeli szukasz telewizora do małego pomieszczenia, w którym nie jesteś wstanie wygospodarować miejsca na powieszenie panelu LCD a mimo to chcesz mieć możliwie jak największy model może powinieneś zainteresować się telewizorem LCD o rozmiarach nie przekraczających 26 cali. Małe modele telewizorów LG takie jak 26LC41 mają atrakcyjne ceny, ponadto zajmują niewiele więcej miejsca niż sama matryca dlatego wiele osób może zdecydować się na wyposażenie małego pokoju albo sypialni w jeden nieduży i niedrogi telewizor LCD. W mini teście przyjrzeliśmy się właśnie LG 26LC41.

Test telewizora LCD LG 26LC41.

Wygląd.

Zgodnie z tym co mogliśmy się domyślać cechą charakterystyczną dla LG serii LC41 jest niestety nie najlepszy wygląd i przede wszystkim jakość wykonania. Ten mały model LG nie odbiega pod tym względem w ogóle od testowanego wcześniej większego LG 32LC41. Prócz mankamentów takich jak trzeszczenie spotkać się możemy tu z irytującymi nie równościami w miejscach gdzie spotykają się krawędzie obudowy. W kwestii samej estetyki jest jak wspominaliśmy przy okazji większego brata po prostu przeciętnie.
Wygląd oceniamy na 3+.

Obraz.

I tutaj 26LC41 powiela błędy brata, matryca choć szybka za sprawą krótkiego czasu reakcji (5 ms) to nie wolna od innych mankamentów. Obraz zwłaszcza przy gorszych źródłach pikseluje, nie podoba nam się również odzwierciedlenie kolorów które sprawia że jest tutaj dość blado. Nie zapominamy jednak o niskiej cenie i charakterze telewizora do sypialni, nie ma być on sercem domowego systemu rozrywki tylko bez awaryjnym narzędziem do odbioru wiadomości czy wieczornych programów. Jeżeli więc zapewnimy telewizorowi LG 26LC41 odpowiednie warunki czyli minimum dwa i pół metra od miejsca oglądania oraz dobre cyfrowe źródło najlepiej HD wtedy on odwdzięczy się nam dobrym odbiorem.

Zaczynając recenzje tego modelu niejako zainicjowaliśmy temat o który chcieliśmy zahaczyć już wcześniej a mianowicie małe tanie telewizory LCD. Obiecujemy poświęcić temu zagadnieniu osobną publikacje gdyż testowanie dużych modeli wyższych serii sprawia że nieświadomie bagatelizujemy zalety ich mniejszych braciszków.

Mimo to świadomi wad i zalet LG 26LC41 wystawiamy mu taką samą ocenę jak 32LC41 czyli 4.

Posted in LG, Testy and tagged . Bookmark the permalink.

2 comments

  1. przy małym pokoju to ja polecam coś od haiera, ja mam model le29c810c i sprawdza się wyśmienicie. z allegro za 850zł schodzą jak szalone, a ten mój egzemplarz sprawuje się naprawdę świetnie!

  2. OOOO Haier 🙂 lubię tą firmę, będę musiał sobie sprawdzić ten model le29c810c 🙂 mówisz, że warto, si?