Philips 42PFL5322 – nietuzinkowy

Rozglądający się za 42 calowym LCD HD Ready nie mogą przejść obojętnie obok tego modelu. Dlaczego? 42PFL5322 jako otwierający stawkę 42 calowych modeli Philipsa nie odznacza się może niczym szczególnym jeżeli chodzi o inne philipsy jest jednak diametralnie inny niż jego konkurenci innych marek. Jego różnice widać przede wszystkim w stylu. Przeważnie napotykane w tym segmencie telewizory są czarne, gdzieniegdzie rozjaśniane różnymi błyskotkami. Philipsa odróżnia tu ilość jasnych materiałów na obudowie, która po prostu go rozświetla. Dodatkowo 42PFL5322 jest modelem bazowym co przekłada się na jego cenę, która prezentuje się bardzo atrakcyjnie.
Test telewizora LCD Philips 42PFL5322.

Wygląd.

Seria PFL5322 mimo że w tych rozmiarach bazowa nie daje po sobie tego poznać, jest bardzo dobrze wykonana a na każdym kroku spotkać możemy detale które przypadną do gustu miłośnikom precyzji. Wygląd podobnie jak w mniejszym modelu jest ciekawy, ożywiony za sprawą jasnych materiałów skontrastowanych z czarną ramką z dobrego plastiku. Wygląd Philipsa przypadł nam mocno do gustu mogli byśmy nawet zaryzykować stwierdzenie że ten model podoba nam się bardziej niż jego nieco droższy brat a mianowicie Philips PFL7662D.
Wygląd: 5+

Obraz.

Myślę że moglibyśmy tutaj zacytować cały fragment recenzji Philipsa 32PFL5322 dotyczący obrazu, mniejszy brat ma bowiem niemalże identyczne parametry za wyjątkiem czasu reakcji matrycy. W testowanym dzisiaj 42PFL5322 parametr ten ma wartość 6 ms a to bardzo dobry wynik sugerujący, że niema tu żadnych problemów z płynnością ruchu. I w rzeczywistości tak też jest, testowany na źródłach wysokiej jakości Philips 42PFL5322 cieszył nasze oczy pięknymi kolorami i dynamiką, obraz był kontrastowy i wyraźny wręcz nie chcieliśmy przełączać się na antenę naziemną. Mimo tego że powinno zaczynać się od tego co słabsze po to aby później miło się zaskoczyć to i tak przełączenie telewizora na analogowe źródło nas nie rozczarowało. Zmiana nie obyła się co prawda bez strat na jakości ale obraz i tak jak nas zadowalał, zaobserwowaliśmy jedynie że na gorszych źródłach takich jak właśnie antena analogowa pojawić się mogą piksele zarówno na krawędziach jak i rozsiane po całym obrazie. Ci którzy zapewnią mu jednak źródła HD będą na pewno zadowoleni.
Obraz na 5.

Dźwięk.

2 x 10 W to rozwiązanie które już spotykaliśmy wcześniej, z takimi samymi parametrami sprzętowymi dźwięku możemy spotkać się np. u Samsunga którego nie chwaliliśmy za bardzo za dźwięk. Podobnie sprawy mają się i tu, mimo zastosowania różnych cyfrowych korektorów mających na celu wzmocnienie basu czy danie efektu przestrzennego dźwięk nas nie porwał. Można powiedzieć że Philips zaopatrzył telewizor w efekty ale takie których zamontowane w nim głośniki nie są wstanie oddać. Fakt ten nie dyskryminuje jednak akustycznej strony Philipsa 42PFL5322 bowiem w normalnym odbiorze dźwięk jest przyjemny i wyraźny, dla lepszych doznań proponujemy zakup kina domowego.
Ocena 4.

Wygoda i ergonomia.

Spotkałem się z opinią że ‚pilot jest śmieszny?’, niestety nie możemy Wam go teraz pokazać ale rzeczywiście ma oryginalny wygląd. Jest jednak praktyczny (po uprzednim przyzwyczajeniu) a gdybyśmy jednak chcieli zmieniać kanały bez użycia pilota wtedy możemy skorzystać z plastikowych ale bardzo przyjemnych i precyzyjnych guzików. W kwestii ergonomii wyciągamy dokładnie takie same wnioski jak w przypadku testu 32PFL5322.
Ergonomia 4+.

Philips 42PFL5322 to ciekawa propozycja w segmencie telewizorów LCD 42 cali, jeżeli nie chcemy kupować czegoś z wyższej półki. Niewiele ponad 3500 zł to kwota za jaką oferują ten model dobre sklepy internetowe, to dobry stosunek ceny do jakości.

Posted in Philips, Testy and tagged , , . Bookmark the permalink.

4 comments

  1. Mnie się tam dźwięk w przypadku każdego Philipsa podobał. Należy pamiętać, że ilość watów nie jest wyznacznikiem jakości głośników, to jest po prostu paramert wyznaczający moc, którą dane głośniki mogą przyjąć. Nawet 3 watowe głośniki mogą grać dobrze. Dlatego nie oceniałbym jakości dźwięku po tym wskaźniku, a mnie się wydaje, że nawet przy tak małej mocy głośniki philipsa spisują się dobrze.

  2. Wyższe modele philips mają ambiwoox dzięki któremu ścianę za telewizorem wykorzystujemy jak tubę która wzmacnia doznania i wtedy te „słabe” 10w głośniki potrafią zagrać. Ogółem philips robie bardzo dobre telewizory i są one godne zakupu.

    • Widziałem ten Tv i muszę przyznać, że bardzo mi się podobał. Design jest super. trzeba przyznać, że dźwięk bardzo mi się podobał. Obraz rewelacyjny. Do tego wszystkiego fajna cena. Spokojnie bym się na ten tv mógł zdecydować.

  3. TelewizOr świetny przez swoją prostotę. Należy również pamiętać, że Philips robi znakomite telewizory – zarówno jeżeli chodzi o technologię, jak i o design. Ten Sprzęt prezentuje się naprawdę dobrze. Bardzo ciekawa oferta na rynku.