Porównanie: Sony 32T2800 kontra 32T3000. Gdzie te różnice?

Technologia Live Colour Creation, 2 wejścia HDMI, HD ready, szeroki kąt widzenia (178°) i wbudowany tuner DVB. To krótka specyfikacja znanego modelu Sony 32T3000. Dobry telewizor średniej klasy, którego cena oscyluje w okolicach 3 500 zł. Wiele osób chętnie kupiłaby go sobie gdyby był nieco tańszy. Dysponując budżetem poniżej 3 000 zł zazwyczaj decydujemy się na coś nieco skromniejszego i najlepiej mniej prestiżowej marki. Nasze odkrycie pozwala jednak na realizacje zakupu lepszego telewizora firmy Sony w cenie tańszego. Model 32T2800, który chcemy Wam dziś przybliżyć występuje w niektórych sklepach na naszym rynku oferując technologię jaką znamy z 32T3000 za cenę nie większą niż 2 900 zł. Czy tańszy odpowiednik to na pewno okazja? A może jest pod jakimś względem gorszy? Przekonajmy się i nie dajmy uciec okazji.
Porównanie dwóch telewizorów Sony Bravia, czy tańszy okaże się gorszy?
sony-32-lcd-bravia-kdl-32t2800.100828.2
Wygląd.

Otwieramy kartony, wyjmujemy dwa LCDki i obydwa są identyczne! Ciemna obudowa z jasną ramką poprowadzoną wokoło telewizora. Doskonałe wykonanie i charakterystyczny dla linii Bravia styl. Proste kształty i przyjemne w dotyku materiały – nie widzimy nic co na pierwszy rzut oka mogłoby różnić te dwa modele. Znajdujemy jednak pewien detal w obudowie, którym telewizory jednak się różnią. To kolor podstawy, w modelu 32T3000 jest szary w 32T2800 zaś czarny. Kolor okazuje się być jedyną różnicą bowiem podstawy nie różnią się kształtem ani jakością plastiku. Nowe telewizor oklejone są często logami przeróżnych technologii zastosowanych w środku, sprawdzamy i to. Wszystko jest identyczne, zarówno pod względem oznaczeń jak i nawet samego rozmieszczenia naklejek.
Po konkurencji Wygląd nie zauważamy znaczącej różnicy – wynik 1:1.

Obraz.

Aby dać naszym dzisiejszym gościom pole do pełnego wykazania się podłączyliśmy ich do dekodera telewizji N. Ustawiliśmy na obydwu ten sam tryb obrazu czyli standardowy i zaczęliśmy oglądać film o mrówkach. Obraz nadawany w systemie 1080i prezentował się zacnie na obydwu odbiornikach. Zaczęliśmy więc doszukiwać się różnic, niestety nasze zamiary spełzły na niczym bo nawet wprawne oko nie było w stanie stwierdzić żadnych różnic. Przyjemny dla oka obraz poprawiany przez system Bravia Engine cieszył oko zarówno na ekranie 32T3000 jak i na 32T2800.
Punkt dla każdego i znowu mamy remis.

Dźwięk.

Dźwiękowe oblicze modelu 32T3000 i jego bliźniaka 32T2800 prezentuje się tak samo dobrze. Mamy tu całe mnóstwo udogodnień akustycznych, które jednoznacznie wskazują na fakt, że Sony postawiło w tych modelach również na jakość dźwięku. Przełączane z pilota tryby dźwięku: Dynamiczny / Standardowy / BBE ViVA / Virtual Dolby działają bardzo dobrze i pozwalają na szybkie dopasowanie trybu do oglądanego filmu bądź programu. Dodatkowo na wyposażeniu znajdziemy stabilizacje dźwięku i automatyczną regulację głośności. To praktyczne rozwiązania, które każdy doceni. Listę udogodnień związanych z dźwiękiem zamyka Dolby ProLogic potęgujący wrażenia z oglądanych filmów. Słowem dźwiękową stronę modelu 32T3000 oceniamy bardzo wysoko i z przyjemnością informujemy, że nie różni się niczym od 32T2800.
Dla każdego po punkcie i znowu remis.
i-sony-bravia-kdl-32t3000
Wygoda i ergonomia.

Po serii podobieństw obydwu modeli możemy być pewni, że i tu nic nas nie zaskoczy. Obydwa modele dysponują tymi samymi guzikami na obudowie i pilotem. Menu ekranowe i pozostałe komunikaty również pozostają bez zmian. 32T3000 i 32T2800 oferują również możliwość zawieszenia na ścianie za pomocą wieszaka SU-WL500. Jeżeli jednak zdecydujemy się na pozostawienie swojego telewizora na podstawie również zaznamy tych samych funkcjonalności.

Ostatecznie musimy przyznać, że nie stwierdzamy żadnych istotnych różnic pomiędzy modelami Sony Bravia 32T3000 i 32T2800. Wynika z tego, że gdy będziecie mieli zamiar kupić 32 calowy telewizor w wyższym segmencie HD Ready 32T2800 może traktować jako faworyta. To niebywała okazja bowiem bardzo dobry telewizor pod nieco zmienioną nazwą jest tańszy o ok. 600 zł.

Posted in Sony, Testy and tagged , . Bookmark the permalink.

1 comment

 1. Witam
  Nie znam sie za bardzo na TV. Ale po przeczytaniu tego artykułu postanowilem poszukac na necie tych dwoch Sony.
  Autor pisze ze nie ma w nich zadnej znaczacej roznicy, przynajmniej On ich nie widzi. A cenowo jednak bardzo sie roznia.
  Ja znalazlem te jedna roznice, ale dosc znaczacą. Drozszy Sony ma dwa tunery do TV naziemnej i kablowej.
  Tanszy niestety tylko do TV naziemnej i to w obu przypadkach (MPEG2)…!

  http://demo.vpartner.pl/Telewizor_SONY_BRAVIA_KDL32T3000_p112513.html