LE-52F96BD – szczyt technologiczny Samsunga

Długo czekaliśmy na ten krok ze strony producentów i oto Samsung wprowadził do sprzedaży model telewizora wykorzystującego technologię LED. To nie tylko wariacja na temat LCD to prawdziwa rewolucja! SmartLighting wykorzystuje podświetlane LED. Telewizor na podstawie sygnału cyfrowego dopasowuje poziom jasności, włączając lub wyłączając odpowiednią kombinację podświetlanych układów, co gwarantuje uzyskanie oszałamiająco wysokiego współczynnika dynamicznego kontrastu o wartości 500.000 do 1. Jak więc widać LE-52F96BD zapowiada się wyjątkowo ciekawie, przyjrzyjmy się mu bliżej.
LE-52F96B Ekran wykonany w technologii LED smart lighting (lokalne podświetlanie) idealna czerń i niesamowity kontrast.
Wygląd.

Topowy charakter tego modelu widać już na pierwszy rzut oka. Można powiedzieć, że Samsung dał mu wszystko co ma najlepszego. Znajdziemy tu połyskującą podstawę, błyszczącą ramkę i niebieski święcący akcent – niby wszystko to co mogliśmy zobaczyć w innych modelach ale tu jest jednak inne. Wysoka jakość to mało powiedziane, wszystko jest tu po prostu bliskie perfekcji.
Wygląd na 6

Obraz.

Jest to Panel Super Clear (odblaskowy) z paletą barw 127% PAL. Najwyższy model Samsunga charakteryzuje się dużą głębią obrazu, zdecydowanym oddzieleniem bieli od czerni dzięki czemu uzyskujemy żywe kolory. Wcześniejsze sformułowanie mówiące, że ten telewizor to telewizor to rewolucja na rynku LCD to żadna przesada. Technologia lokalnego podświetlania pozwoliła na zniwelowanie podstawowych problemów technologii ciekłokrystalicznej. Obraz poza wspominanymi doskonałymi kolorami jest również niesamowicie kontrastowy a ruch dynamiczny i wolny od smug. Jeśli chcemy zakupić ten model musimy jednak zadbać o wysoki poziom sygnału, wtedy jesteśmy w stanie wykorzystać jego ponadczasową technologię.
Obraz na 6

Dźwięk.

Nowy model to również zaskoczenie jeżeli chodzi o stronę akustyczną. Do tej pory Samsungi mimo swojej poprawnej charakterystyki nie porywały. LE52F96BD prezentuje się tu dużo lepiej, jego głośniki zamontowane są na bocznych krawędziach zapewniając lepsze wrażenie przestrzenności. To przyjemne dla ucha zjawisko to nie tylko kwestia rozmieszczenia głośników, LE52F96BD wyposażony jest dodatkowo w SRS TruSurround XT.
Dźwięk na 5+

Sensorowe sterowanie w obudowie, wejście USB, wyjście optyczne audio do kina domowego oraz obrotowa podstawa (52″) to tylko kilka ciekawych rozwiązań, które mogą spodobać się użytkownikowi.

Dane techniczne:
# Rozdzielczość: 1920×1080 (Full HD)
# Stopa kontrastu: 500.000:1
# Telewizor LCD 52″
# Format 16:9
# Stopa jasności 450 cd/m2
# LED smart lighting (lokalne podświetlanie)
# Paleta barw 127% PAL
# Funkcja Movie Plus – redukcja efektu smużenia
# Wide Color Enhancer
# Kąt widzenia (poziomy/pionowy) 178°/178°
# Tryb Game Mode (dynamiczne obrazy stosowane w grach komputerowych)
# Technologia DNIe (Digital Natural Image engine)
# System dźwięku SRS TruSurround XT
# Moc akustyczna 2 x 15 W
# PIP (1 Tuner)
# Telegazeta 1.000 stron
# iDTV
# Złącza: HDMI (1,3) x3 (jedno złącze HDMI-CEC), SCART x2, Component x1
# Złącza: słuchawkowe x1, S-Video x1, PC D-sub x1
# Złącze USB 2.0
# Obrotowa podstawa
# Menu ekranowe w języku polskim

Posted in Samsung, Testy and tagged , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.