Nowy model Samsunga na 6-tkę, LE-32A656A1

„6” to nowa seria telewizorów Samsung. Charakteryzuje się niepowtarzalnym designem, najwyższą rozdzielczością full HD i panelem Ultra Clear. Obudowa wykonana jest z ciekawego materiału o kolorze czarno-bordowym, która robi wrażenie głębi. Sensorowe przyciski sterujące na obudowie dodatkowo dodają elegancji.

Opisywany 32 calowy model LE-32A656A1 o rozdzielczości Full HD (1920×1080) wyposażony jest w nowoczesny ekran LCD – Ultra Clear Panel. Jest to całkowicie inny ekran , różniący się od wszystkich matowych paneli, które posiada cała konkurencja. Do tej pory można było je zobaczyć tylko w większych modelach o oznaczeniu M i F (np. LE-40M87). Obraz wyróżnia się zdecydowanie mocniejszą czernią, dużym nasyceniem kolorów i głębią. Skrócił się czas reakcji matrycy do 5 ms, natomiast kontrast dynamiczny poszybował do wartości 15 000:1. W telewizorze zastosowano wiele technologii w celu poprawy każdego obrazu: -technologia 24Hz – 1080 24p Real Movie (obraz zgodny z zamierzeniem reżysera), -technologia Wide Color Enhancer 2, -technologia DNIe Pro (Digital Natural Image engine).

Dźwięk jak w każdym Samsungu można szczegółowo regulować za pomocą pięciostopniowego korektora dźwięku. Ukryte głosniki z technologią DownFire, dzwięk przestrzenny SRS Trusurround ,technologia Auto Volume Leveler – automatyczna korekta zbyt głośnych dźwięków, to tylko kilka elementów polepszających wrażenia odsłuchowe.
Telewizor posiada kilka trybów- ustawień pracy ekranu (Entertainment Modes). Możemy rozciągać, ścieśniać obraz identycznie jak w monitorze komputerowym dopasowując format do nadawanego programu. Za pomocą wyboru ustawień trybu sportowego, kinowego i gracza ustawiamy odpowiednio obraz w zależności do odpowiedniego wykorzystywania telewizora. Korzystając z odpowiednich źródeł (HDMi, component, d-sub) możemy uruchomić podgląd innego obrazu za pomocą funkcji PIP (picture in picture). Pamiętajmy aby mieć drugie źródło sygnału w celu oglądania dwóch różnych obrazów.

Pozostałe parametry techniczne:

* Menu ekranowe w języku polskim,
* Złącza HDMI ver 1.3 z technologią HDMI-CEC (Anynet+),
* Produkt spełniający kryteria europejskiego certyfikatu ochrony środowiska Eco-Flower,
* Złącza na panelu bocznym: słuchawkowe, HDMI, Wiselink, S-Video, kompozytowe (AV),
* Złącza na panelu tylnym: antenowe, Component, Scart x2, HDMI x3, PC (D-SUB), optyczne audio,
* Telegazeta,
* Obrotowa podstawa,
* Dopasowany do wieszaków
* ściennych w standardzie VESA 200×200.

Jakość wykonania oraz wysokie parametry obrazu zaliczają model LE-32A656A1 do grona najlepszych telewizorów LCD w klasie 32 cali. Myślę,że Samsung dokonał kolejnej innowacyjnej zmiany znacznie podnosząc standard jakości swoich telewizorów jednocześnie oddalając swoją i tak wysoką pozycję.

Posted in Samsung, Testy and tagged , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.