Telewizory Panasonic z nowymi panelami plazmowymi G11

Dokonaliśmy kilka testów na telewizorach plazmowych Panasonic z nowymi panelami G11 bowiem Panasonic wprowadza je na polski rynek. Nowe modele wyróżnia imponująca jakość obrazu statycznego jak i ruchomego, szeroka gama wyświetlanych barw oraz wysoki współczynnik kontrastu, który pozwala uzyskać głęboką i naturalną czerń.

Full HD Panasonic
TC-P50G11B
Nasze testy polegały na ocenianiu obrazu z kilku źródeł w określonych warunkach oświetleniowych pomieszczenia. Zdecydowanie została uwydatniona głębsza czerń, która nasyciła kolory i dodała kontrastu. Obraz nabrał większej dynamiki, która pozostała niezmienna w jasnym pomieszczeniu. Uważamy że jest to największa widoczna zmiana nowej serii . Dynamiczna stopa kontrastu w nowych ekranach plazmowych Panasonica wynosi 1.000.000:1 przy dużo mniejszym zużyciu prądu. Drugim parametrem robiącym duże wrażenie jest czas reakcji o wartości 0,001 ms. Przypomnę że telewizory LCD są „nieco” wolniejsze z czasem od 3 do 8 ms.

Obraz na sygnale HD dorównywał wysokim modelom LCD , które z kolei przy słabszych sygnałach w dużym stopniu odbiegały swoją jakością od tajemniczej serii G11.

Zadajemy sobie pytanie: co spowodowało tak dużą poprawę jakości obrazu?

Kilka ciekawych rozwiązań Panasonic zastosował w nowych modelach:

Technologie V-real 3 oraz V-real PRO 3
V-real to zbiorcza nazwa zastrzeżonych technologii przetwarzania obrazu opracowanych przez Panasonic, które w tegorocznych modelach Viera wyewoluowały w procesory oznaczone symbolami V-real 3 oraz V-real PRO 3. Panasonic zbadał jakość obrazu pod każdym kątem, aby zapewnić widzom wyjątkowe wrażenia oraz połączył technologie, które pierwotnie opracowano na potrzeby kamer HD przekazujących obraz z Igrzysk Olimpijskich z technologiami opracowanymi przez Panasonic Hollywood Laboratory do realizacji filmów.

Procesor Viera V-real 3 oraz V-real PRO 3
To kluczowe urządzenie przetwarza wejściowy sygnał video i tworzy sygnał wysokiej jakości, który pomaga w uzyskaniu bogatych w szczegóły obrazów wyświetlanych na ekranie.

Sterownik Viera V-real 3 /V-real PRO 3
Wydajny sterownik kontroluje moc sygnału, aby zoptymalizować działanie panelu plazmowego. Wynikowe obrazy precyzyjnie pokazują każdy ruch i szczegółowo wyrażają każdy stopień gradacji.

Panel plazmowy Viera G11 HD/G11 Full HD
Panel Full HD panel (o rozdzielczości 1920×1080) wyświetla bezpośrednio obrazy 1080p przetwarzane przez obwód video.

Inteligentne tworzenie klatek
Nieruchomy obraz złożony z 1080 linii zawsze wygląda doskonale na dużym ekranie, ale kiedy zaczyna się poruszać, jego rozdzielczość może się zmniejszyć nawet do 300 linii. Dzięki funkcji inteligentnego tworzenia klatek w panelach plazmowych Panasonic Viera rozdzielczość ruchomych obrazów wynosi ponad 900 linii. Funkcja ta zwiększa liczbę klatek i pozwala na naturalne przejścia między nimi, zapewniając płynne wyświetlanie ruchomych obrazów wysokiej rozdzielczości.
* Tylko w seriach PY800, PY85

Podwójne skanowanie 100 Hz
Telewizor plazmowy działający z częstotliwością 50 Hz może powodować irytujące migotanie ze względu na niedostateczną liczbę klatek wyświetlanych w ciągu sekundy. Dlatego każdy obraz jest wyświetlany dwukrotnie, jakby telewizor plazmowy działał z częstotliwością 100 Hz, tzn. liczba obrazów jest zwiększana w celu uniknięcia migotania.

Wysoki rzeczywisty współczynnik kontrastu 30 000:1, dynamiczny ponad 1 000 000:1
Nowy system Real Black Drive pozwala uzyskać głęboką czerń i znakomity współczynnik kontrastu. Jest to szczególnie widoczne w scenach o delikatnym balansie między światłem a cieniem.
* Z wyjątkiem serii PV80, PV8

Filtr naturalnej wizji
Ten zaawansowany filtr utrzymuje dużą ostrość obrazów, znacznie przy tym ograniczając odbicia zewnętrzne światła. Filtr zapewnia czystą i szeroką gamę kolorów oraz wyrazisty obraz.

5120 równorzędnych stopni gradacji
Znakomite przejścia barwne pozwalają dokładnie odwzorować nawet najbardziej subtelne odcienie np. zachodu słońca. Panele obsługują też standard Deep Colour (HDMITM V.1.3), który zapewnia dużą naturalność barw i optymalizuje wyświetlanie obrazów ze źródeł wysokiej jakości.
* Z wyjątkiem serii PV80, PV8
** HDMI, logo HDMI oraz High-Definition Multimedia Interface to znaki towarowe lub zastrzeżone znaki towarowe HDMI Licensing LLC

24p Real Cinema
Zwiększenie liczby klatek sprawia, że film jest odtwarzany płynniej. Funkcja inteligentnego tworzenia klatek działa również w przypadku źródeł 24p. Podczas odtwarzania filmów 24p funkcja 24p Real Cinema generuje płynne przejścia w oparciu o pierwotne 24 klatki. Modele, które nie oferują funkcji 24p Real Cinema są wyposażone w funkcję 24p Playback. Zapewnia ona filmową jakość obrazu przez wykorzystanie konwersji do 96 Hz.
*Tylko serie PY800, PY85

Oferta płaskich telewizorów Panasonic Viera na wiosnę br. została poszerzona m.in. o 46-calowe telewizory plazmowe, które uzupełniają linię Full HD , Wszystkie nowe telewizory zostały stworzone w myśl koncepcji Viera, która wyraża się w szczególnej dbałości o jakość obrazu, doskonały dźwięk, intuicyjną obsługę i środowisko naturalne. Warto zaznaczyć, że dbałość o środowisko zaczyna się już na etapie projektowania, czego wynikiem są jedyne na świecie bezołowiowe panele plazmowe o przedłużonej trwałości nawet do 100 tys. godzin użytkowania. Co więcej, płaskie telewizory z nowej linii wyposażono w nowy tryb eco, który znacznie obniża pobór energii. Wszystkie cechy wyróżniające telewizory Panasonic Viera z powodzeniem połączono z unikatowym i eleganckim wzornictwem.

Telewizory plazmowe Panasonic Viera odtwarzają szybko poruszające się obrazy z niezwykłą ostrością. Szeroka gama barw nadaje żywą kolorystykę wyświetlanym filmom, a duży współczynnik kontrastu pozwala uzyskać głęboką i naturalną czerń. Tak wysoka jakość i piękno każdego rodzaju obrazu porusza emocje i działa na zmysły widzów np. podczas oglądania zmagań sportowych, filmów akcji czy programów przyrodniczych.

Oprócz znakomitej jakości obrazu telewizory Panasonic Viera oferują inteligentne sterowanie dzięki interfejsowi Viera Link oraz gniazdu kart SD. Viera Link umożliwia sterowanie różnymi współpracującymi urządzeniami audio-video Panasonic za pomocą jednego pilota należącego do telewizora Viera z płaskim ekranem. Większość modeli telewizorów jest wyposażona w gniazdo na karty pamięci SD. Wystarczy wyjąć kartę SD np. z cyfrowego aparatu fotograficznego lub kamery i włożyć ją do gniazda, aby natychmiast obejrzeć pokaz zdjęć lub film video na płaskim ekranie telewizora. Ponadto, modele plazmowe z serii PY800 obsługują nowy standard AVCHD, dzięki czemu użytkownicy mogą bezpośrednio oglądać filmy Full HD poprzez wygodny system bezprzewodowy.

Posted in Panasonic, Testy and tagged , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.