Lubisz koszule w paski? Jeżeli tak to na pewno polubisz LG 22LS4R

Ostatnie lata przyczyniły się do powstania nowego gatunku ludzi. Poruszają się oni grupami a czasem sami w każdym razie zawsze mają ze sobą topowe gadżety. Nie szczędzą środków na najnowsze telefony czy odtwarzacze MP3 ponieważ to jest właśnie wyznacznik ich stylu. Lubią Internet i komputery i gdyby tylko było to możliwe nie rozstawali by się z nimi na krok. Prócz nowoczesnych gadżetów takich jak białe słuchawki od najnowszego iPoda lub świecącego sześcianu do komórki można ich poznać po koszulach w poziome paski. Nie tylko my wiemy o ich istnieniu, LG też to wie i specjalnie dla nich stworzyło mały telewizor LCD o nazwie 22LS4R, którego mieliśmy okazję ostatnio przetestować. Chcecie wiedzieć dlaczego ten telewizor to właśnie propozycja „dla nich” zapraszamy do lektury.
Mały LCD od LG to ciekawa opcja do małego pokoju.

Wygląd.

Paski to właśnie ten motyw, który skierował na ten oryginalny tor rozumowania. Nie często można znaleźć w sprzęcie codziennego użytku a już szczególnie w telewizorach motywy wspólne np. z koszulami. No cóż LG sięgnęło po ten wyrafinowany środek i obdarzyło czarną obudowę swojego malucha szarymi paskami, które wyglądają naprawdę bardzo ciekawie. Telewizor za sprawą obrotowej podstawy dającej możliwość regulacji zupełnie takiej jak monitor komputerowy raczy nas zupełnie nową jakością wzornictwa. Do tego srebrny pasek oddzielający ramkę od kratki i w końcu sama kratka z głośnikami wychylona nieco do tyłu czyli odwrotność motywu, jaki znamy z większych LG np. 42LC41. Taki wygląd w połączeniu z dobrymi materiałami może się podobać.
Dlatego 22LS4R przyznajemy ocenę 5+

Obraz.

LG 22LS4R to mimo swoich niewielkich rozmiarów pełno wartościowy telewizor HD Ready z matrycą o jeszcze wyższej rozdzielczości niż ta spotykana zazwyczaj w ekranach tego typu bowiem 1680×1050. To jeszcze nie Full HD ale pozwala na zagospodarowanie małego ekranu jako monitora komputerowego. Ta funkcja może być pełniona jeszcze lepiej niż w telewizorze Samsung LE22S81B, który również oferuje taką rozdzielczość ale ma niższy kontrast niż testowany dziś LG. Pomijając zastosowanie 22LS4R jako monitora skupmy się na tym jak ogląda się na nim telewizje. Otóż wrażenia można mieć dobre, ruch jest dynamiczny i wolny od smug (czas reakcji 5ms) czy pikseli a kolory można powiedzieć są całkiem całkiem. Ten model podobnie jak pozostałe LG wspiera korektor obrazu o nazwie XD Engine, dba on o to aby wyciągnąć z matrycy jak najwięcej pozytywów a ewentualne zakłócenia wykasować. Możemy śmiało powiedzieć, że te rolę procesor małego LGka pełni doskonale ponieważ niezależnie czy oglądaliśmy HD czy obraz ze zwykłej anteny nie mogliśmy się do niczego przyczepić. Producent pisze na swojej stronie internetowej że 22LS4R ma szerokie kąty widzenia dzięki czemu skąd byśmy go nie oglądali i tak nic nie stracimy. Otóż nasze zdanie jest nieco inne a pokrywa się ono z danymi katalogowymi. 160 stopni zarówno w pionie jak i poziomie to jeszcze nie wartość, którą można się chwalić. Owszem telewizor można oglądać pod kątem ale nie można zapomnieć, że dedykowany jest do mniejszych pomieszczeń a tym samym do mniejszej grupy oglądających.
Po podliczeniu wszystkich za i przeciw wystawiamy 22LS4R ocenę 5.

Dźwięk.

Mały telewizor to również małe głośniki. W 22LS4R zamontowano dwa głośniczki o mocy 3W, nie trudno więc domyśleć się, że poza dostarczaniem podstawowych dźwięków niemożna tu liczyć na nic więcej. LG oferuje nam jednak przydatne rozwiązanie w postaci systemu AVL redukującego skoki głośności np. w przerwach reklamowych.
W tej kategorii przyznajemy 4.

Wygoda i ergonomia.

Opisywani przez nas tajemniczy jego moście w koszulach w paski na pewno docenią łatwość z jaką 22LS4R się obsługuje. Począwszy od najważniejszej „dla nich” funkcjonalności takiej jak łatwość podłączenia komputera przez złącze RGB a na prostej regulacji ekranu skończywszy. Mały LG jak przystało na malucha ma też trochę zabawkowy pilot. Jest malutki i nie nawiązuje niczym do stylu samego telewizora jest jednak sympatyczny i prosty w obsłudze. Jeżeli już przy pilocie jesteśmy to warto wspomnieć o menu, które jest tutaj dość przejrzyste i praktyczne a znaleźliśmy w nim pewną ciekawostkę. Telewizor jak na słabe nagłośnienie jakim dysponuje ma pełnowymiarowy equalizer dający możliwość bardzo precyzyjnego ustawienia parametrów dźwięku.
Ergonomię oceniamy na 5.

LG 22LS4R spodoba się nie tylko lubiącym koszule w paski. To praktyczny mały telewizorek nie ustępujący jednak niczym większym modelom. Jego atrakcyjna cena i możliwość stosowania jako monitor komputerowy na pewno przypadnie do gustu większości osób ceniących sobie oszczędność miejsca.

Posted in LG, Testy and tagged , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.