Philips 42PFL7662 – na Euro 2008!

Po serii testów tegorocznych nowości wróciliśmy do jednego ciekawego modelu, który może pasować do nadchodzącej okazji. Chodzi nam tutaj o Euro 2008 i telewizor LCD Full HD Philipsa 42PFL7662. Wygląda oryginalnie i ciekawie, świeci całkiem dobrze więc może po mistrzostwach będzie cieszył równie mocno jak przed nimi. Sprawdźmy zatem czy kosztujący ok. 4 000 LCDek Philipsa zadowoli fanów piłki nożnej.
Philips LCD Full HD 42PFL7662D

Wygląd.

Stylistyka telewizorów Philipsa to zupełnie inna bajka niż to co oferuje nam większość producentów. Mnogość odcieni materiałów, subtelne detale i ciekawe powierzchnie to wszystko sprawia, że Philips może się podobać. Wysoka jakość plastików i ich ciekawa struktura sprawiają, że 42PFL7662 wygląda niebanalnie. Zasadniczo ramka połyskuje ale dla pogłębienia atrakcyjności tego efektu Philips poprowadził wokół niej jeszcze przezroczysty pasek ożywiający cały ekran. Maskownica, głośników wychylona do tyłu sprawia wrażenie jakby stanowiła odrębną względem reszty wizje stylisty ale i tak pasuje. Do tego elegancka duża podstawa, jasna oryginalnie wyglądająca podstawa i srebrne guziki na obudowie to wszystko cieszy oko a w dotyku jest przyjemne.
Wygląd 42PFL7662 oceniamy na 5.

Obraz.

Spójrzmy na to z tej strony. Kupujemy duży telewizor LCD Full HD i chcemy na nim obejrzeć mistrzostwa, co będzie najważniejsze? Na pewno czas reakcji matrycy, wysoki mógłby zniekształcić nam ruch i sprawić, że piłkarze biegający po murawie zostawialiby za sobą smugę. Przydałoby się żeby nasz kandydat miał zatem niski czas reakcji co ku naszej radości Philips w modelu 42PFL7662 zapewnił na poziomie 5 ms. To bardzo dobry wynik, który może nie jest tak doskonały jak w telewizorach plazmowych ale pozwala na cieszenie się meczem bez „duchów”. Kolejna sprawa to kolory, PFL7662 ma ich prawie 29 miliardów. Wysoki kontrast i szereg procesorów, które czuwają nad takimi kwestiami jak utrzymanie odpowiedniego poziomu jasności, dbanie o kształt przedmiotów w taki sposób aby kontury były wyraźne i na koniec DNR czyli reduktor szumów. To wszystko sprawia, że obraz na tym ekranie Full HD wygląda bajecznie. Nie możemy jednak zapominać, że to bardzo czuła matryca i musimy zapewnić jej dostęp do mocnego sygnału wysokiej jakości.
Ocena 5.

Dźwięk.

Akustyka również prezentuje się tutaj bardzo dobrze. 20W głośniki w połączeniu z wieloma możliwościami regulacji tonów i systemem Incredible Surround dają bardzo dobry efekt. Jakby brakowało nam wrażeń podczas słuchania muzyki zawsze możemy sięgnąć po jeszcze jedną zabawkę wkomponowaną w ten elegancki telewizor – po dynamiczne wzmocnienie niskich tonów. PFL7662 gra wtedy bardzo ładnie i może służyć nam śmiało jako radio gdy tylko operator telewizji cyfrowej dostarcza nam taką możliwość
W tej kategorii przyznajemy 5.

Wygoda i ergonomia.

Czego można się spodziewać po rozmiarach 42PFL7662 jest ciężki, gdy znajdzie już swoje miejsce w domu niechętnie się z niego rusza. Na szczęście 25 kg telewizor można obracać za sprawą obrotowej podstawy lub po prostu powiesić na ścianie. Ciekawym elementem ergonomii tego telewizora są tylne złącza. Zazwyczaj zmontowane są tak aby kable podpinać można było pod kątem 90 stopni. W Philipsie spotykamy jednak rozwiązanie skrajnie nietypowe. Na obudowie naklejona jest tylko ściąga, gdzie są jakie gniazda a wtyczkę musimy wpiąć od dołu. My widzielibyśmy to rozwiązanie w bardziej klasyczny sposób. Podobnie rzecz się ma z pilotem, jest całkiem sympatyczny i ładny z tymże my przyzwyczailiśmy się do zmiany kanałów na górze pilota (zresztą tak było wcześniej w Philipsie), tu guziki te powędrowały na dół. Na pochwałę zasługują jednak: precyzyjne guziki na obudowie, czytelne menu z takimi opcjami jak AVL (domyślny poziom głośności) czy wygodne automatyczne strojenie.
Po podsumowaniu plusów i minusów te kategorie oceniliśmy na 4+.

Zagadnienie idealnego telewizora na zbliżające się mistrzostwa mamy zamiar wyczerpać w najbliższym teście porównawczym. Philips 42PFL7662 najprawdopodobniej weźmie w nim udział ponieważ jest bardzo dobrym telewizorem Full HD emitującym obraz bez zakłóceń czy smug i posiadający bardzo waży podczas oglądania meczów atrybut – krótki czas reakcji matrycy.

Posted in Philips, Testy and tagged , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.