Samsung pokazuje dużo urządzeń AMOLED!

Ostatnio bardzo dużo piszemy o technologii OLED, w tym również jej bardziej ekologicznej wersji, czyli AMOLED. Nie ma się czemu dziwić. Jest on tańsza, lepsza i rewolucyjna! Na targach FPD International Samsung pokazał mnóstwo sprzętu wyposażonego w najnowsze ekrany.

Wśród urządzeń pojawiły się takie gadżety, jak laptopy, netbooki i telefony komórkowe. Producent udostępnił nawet ich specyfikację. Zacznijmy więc od pierwszego, czy notebooka. Jego ekran ma przekątną 14-cali i rozdzielczość 1366 x 768. Najciekawsze jest jednak to, że ma zaledwie 2.7mm grubości, co jest naprawdę imponującym wynikiem. Pozostałe parametry wyglądają następująco: 300cd/m2 jasności oraz kontrast na poziomie 1 000 000:1! Matryca netbook prezentuje się praktycznie tak samo. Różni się tylko rozmiarem (7-cali) i rozdzielczością (1024 x 600).

Wszystko to, naprawdę robi spore wrażenie. Szkoda tylko, że najprawdopodobniej poczekamy aż 7 lata na moment, w którym telewizory OLED staną się tańsze od LCD. Wiem jednak jedno – warto czekać!

Posted in Samsung and tagged , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.