Sony 46W4000 – duży? w sam raz do kreskówek!

LCD Sony Bravia 46W4000

Po teście telewizora Sony Bravia 32W4000 przyszedł czas na jego większego brata czyli model 46W4000. Ponieważ wersja 32 calowa wyjątkowo przypadła nam do gustu zastanawialiśmy się czy wraz z „rozciąganiem” serii W4000 przybyły jej jakieś nowe atrybuty. Tak się szczęśliwie złożyło, że udostępniono nam egzemplarz 46W4000 co skłoniło nas do przeprowadzenia mini testu. Na pierwszy ogień wzięliśmy sygnał Full HD i bajkę o Asterixie i Obelixie.

Wygląd.

Ponieważ przy okazji testu 32W4000 kwestia wyglądu została mocno wyeksploatowana więc dziś pokusimy się jedynie o syntezę i wskazanie jak zmiana rozmiaru wpłynęła na wygląd. Ramka zdobiona brokatem, podświetlane logo SONY, srebrna maskownica głośników i charakterystyczny „mostek” – tu nic się nie zmieniło 46W4000 zachował wszystkie elementy z mniejszego modelu co wygląda bardzo dobrze. Zwiększenie rozmiaru sprawiło jedynie, że to co zdawało się dominować nad całym telewizorem (choćby wspomniany wcześniej prześwit zwany mostkiem) w większej wersji nie rzuca się już tak w oczy. Możemy śmiało powiedzieć, że wzornictwo nowej serii „W” sprawdza się tak samo dobrze w małych jak i w dużych modelach.
Wygląd na 6.

Obraz.

Parametry telewizora nie zmieniły się względem mniejszego modelu. Jeszcze w zeszłym roku główna różnica polegałaby na tym, że wersja 32 calowa miała by matrycę HD Ready podczas gdy 46 calowa dysponowałaby już Full HD. Z uwagi na bardzo mocny tegoroczny trend wdrażania matryc Full HD do telewizorów o przekątnej 32 cale ta różnica nie ma tu miejsca. Mamy więc to samo co w 32W4000 czyli 10-bitową matrycę, kontrast: 33 000:1, Bravia Engine 2 i Live Colour Creation, jest jednak jeden bonus jaki dostaje posiadacz 46W4000 chodzi o x.v.Colour. System ten zapewnia zdaniem SONY do dwóch razy więcej kolorów, my jednak do takich rewelacji podchodzi ostrożnie i x.v.Colour chwalimy za zwiększenie palety kolorów z tymże raczej nie dwukrotnie. Po tym teoretycznym przygotowaniu zastanawialiśmy jaki da to efekt na 46 calowym telewizorze. Musimy przyznać, że jakość zrobiła na nas ogromne wrażenie, mimo że oglądaliśmy film naprawdę z bliska nie mogliśmy dostrzec żadnych problemów przy odbiorze sygnału Full HD. Telewizor radzi sobie bardzo dobrze i naprawdę cieszy oczy. Po przełączeniu na antenę naziemną wcale nie musimy siadać dalej. Co prawda niedoskonałości słabego sygnału pogarszają nieco obraz ale W4000 i tak sprawnie koryguje wszystkie wady.
Tak samo jak w mniejszym modelu i tu dajemy 5+.

Posted in Sony, Testy and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.