Test SONY 32P3000

Mieliśmy okazję przyjrzeć się SONY 32P3000, dobry telewizor w rozmiarze 32 cale za mniej niż 3000 zł. Elegancki i funkcjonalny a może zwyczajnie przereklamowany, jaki jest SONY BRAVIA 32P3000 i czy warto go kupić.
Sony Bravia 32P3000
Wygląd.

Typowa BRAVIA – dobrze wykonana, solidna i elegancko wykończona. Może to trochę odważne stwierdzenia ale ten telewizor z estetycznego punktu widzenia jest najnormalniej w świecie dobry. Nie znaleźliśmy w nim żadnych prób zaoszczędzenia na przełącznikach albo materiałach wykończeniowych. 32P3000 wbrew temu co wnioskować można po zdjęciach katalogowych wcale nie jest czarny, jego kolor określił bym raczej jako ciemnopopielaty co nie zmienia faktu że prezentuje się dobrze. Całość rozjaśniona połyskującą listwą i jasny plastik, wszystko przejrzyste i proste.
Ocena za wygląd 5.

Obraz.

Z uwagi na fakt, że model 32P3000 to raczej tańsza półka telewizorów LCD SONY od razu założyliśmy, że niema co zbyt wiele oczekiwać. To co jednak zobaczyliśmy nie dawało się jednak określić w jednym zdaniu, obraz tego telewizora podobnie zresztą jak innych modelów BRAVIA ma pewne unikalne cechy. Przede wszystkim przy fabrycznych ustawieniach obraz był jakby z włączonym filtrem, wszystko było przytłumione zupełnie tak jak przy ustawieniach ECO inny telewizorów. Nie musze chyba wspominać, że w takich warunkach trudno mówić o jaskrawych czy żywych kolorach. Mimo to obraz z SONY 32P3000 może się podobać jest poprawny i przyjemny dla oka. Niestety długi czas reakcji tego modelu (8 ms) nie pozostaje tu bez znaczenia, telewizor ma tendencje do pozostawiania smug, które psują wrażenie. Zwróciliśmy uwagę również na piksele, które przy odległości z jakiej robiliśmy zdjęcia były widoczne na konturach obiektów. Dla wyjaśnienia dodam, że nie mogło to być wynikiem nagrania.
Obraz oceniamy na 4.

Dźwięk.

Od dłuższego czasu żaden telewizor nas w tej sferze nie zaskoczył. Sprzętowo SONY 32P3000 prezentuje takie same rozwiązania jak prawie wszyscy konkurenci czyli 2 x 10W. Różnica znajduje się po stronie elektroniki a konkretnie systemu dźwięku przestrzennego BBE ViVA. Nie trudno przewidzieć, że takie rozwiązanie czyni dźwięk bardziej atrakcyjnym ale nie rekompensuje sprzętowych ograniczeń. Jakość nie wzbudza zastrzeżeń. Niewątpliwym atutem dźwiękowej strony SONY 32P3000 jest automatyczna regulacja głośności, przydaje się w przerwach reklamowych.
Ocena 4.

Wygoda i ergonomia.

Zacznijmy od elementu, który najbardziej nam się spodobał – menu ekranowe, można powiedzieć że właśnie takie jakie powinno być – przejrzyste i estetyczne. Obsługa z pilota jest prosta i wygodna a sam pilot przyjemnie leży w dłoni. Guziki na obudowie są precyzyjne i dobrze wykonane. W kwestii ergonomii nic nie wzbudziło naszych zastrzeżeń.
Ocena 5.

Posted in Sony, Testy and tagged , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.